Szafa hydrauliczna iZZiFAST z pompą ciepła Buderus
Sprzedawca:
Logo sklepu iZZiFAST sp. z o.o. sp. k.

Szafa hydrauliczna iZZiFAST z pompą ciepła Buderus

33 375,00 zł NETTO
41 051,25 zł BRUTTO

Darmowa dostawaPROMOCJA!
Darmowa dostawa produktu!

Pierwsza na rynku w pełni wyposażona, gotowa do podłączenia do domowej instalacji centralnego ogrzewania (CO) oraz ciepłej wody (CWU) - bez dodatkowych urządzeń i kosztów - szafa hydrauliczna dla powietrznych pomp ciepła tylu monoblok. Szafa hydrauliczna iZZiFAST zawiera w jednej estetycznej i kompaktowej obudowie wszystkie niezbędne elementy standardowej kotłowni, co zapewnia instalatorowi bardzo szybki montaż w pełni skonfigurowanego urządzenia. Oferowana jest w komplecie z wybranymi pompami ciepła Buderus.

Dostępne z montażem u instalatorów z wdrożonym systemem Inprax.

W celu wyszukania najbliższego instalatora w twojej okolicy,  skontaktuj się mailowo na szafy@izzifast.pl

Dostępny
Model szafy hydraulicznejModel pompy ciepła Buderus
Dodatkowe opcje


iZZiFAST - szybka zmiana klimatuSzafa hydrauliczna iZZiFAST
z pompą ciepła powietrze-woda Buderus typu monoblok

 

Szafa hydrauliczna iZZiFAST to nowatorski produkt współpracujący z pompami ciepła powietrze-woda typu monoblok. Kompaktowa budowa urządzenia pozwala na skompresowanie niemal całej kotłowni wraz z zasobnikiem ciepła do jednego urządzenia o niecałej powierzchni 0,4 m². Szafa wyposażona jest w armaturę hydrauliczną i sterującą niezbędną do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania instalacji centralnego ogrzewania (CO) oraz ciepłej wody (CWU) w budynku. Staranne wykonanie przy użyciu wysokiej klasy materiałów zapewnia trwałość oraz estetykę produktu. Cicha praca oraz zwarta budowa umożliwiają montaż urządzenia w pomieszczeniach takich jak np. kuchnia czy przedpokój, skąd łatwo i komfortowo sterować całym systemem grzewczym.


FAQZobacz więcej informacji na: izzifast.pl/szafy-hydrauliczne


Wyposażenie szafy hydraulicznej iZZiFAST


Szafy posiadają zbiorniki ze stali nierdzewnej o pojemności 190 litrów z wężownicą w zbiorniku do ogrzewania ciepłej wody użytkowej i kompletowane są z pompami ciepła firmy Samsung i Buderus. 

Do produkcji szafy hydraulicznej iZZiFAST użyte zostały najwyższej jakości materiały, a komponenty dostarczane są przez renomowanych producentów. Urządzenie ma również niską wagę oraz zajmuje niewiele miejsca – 60 x 60 cm. Dzięki autonomicznemu systemowi UPS braki zasilania nie stanowią już zagrożenia zamarznięcia układu, który podtrzymuje dodatnią temperaturę w jednostce zewnętrznej nawet do 48h. Zastosowanie filtra zmiękczającego wodę kotłową zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem osadzania się kamienia w instalacji grzewczej, co znacznie podnosi jej sprawność.  Korzyści stosowania modułu iZZiFAST z pompami ciepła powietrze-woda

Dla użytkownika:

 • estetyczny wygląd i nowoczesny design,
 • kompaktowa budowa,
 • oszczędność powierzchni użytkowej – brak konieczności tworzenia klasycznej kotłowni,
 • kompatybilność modułów iZZIFAST z całym typoszeregiem pomp ciepła monoblok danego producenta,
 • gwarancja jakości i trwałości produktu ze względu na zastosowanie materiałów najwyższej klasy (stal nierdzewna),
 • niższe koszty inwestycyjne w porównaniu do układów rozdzielnych,
 • bezobsługowa praca,
 • niższy koszt montażu,
 • zaawansowane możliwości sterowania, również poprzez sieć Wi-Fi.

Dla instalatora:

 • łatwy do wykonania montaż przez każdego wykwalifikowanego hydraulika,
 • brak konieczności posiadania uprawnień f-gazowych,
 • ograniczenie czasu kompleksowego montażu pompy ciepła do zaledwie kilku godzin,
 • brak konieczności stosowania roztworów płynów niezamarzających jako czynnika w obiegu grzewczym,
 • kompleksowe wyposażenie hydrauliczne modułu iZZiFAST,
 • dodatkowa skrzynka przyłączeniowa – możliwość podłączenia przewodów zasilających i komunikacyjnych bez ingerencji w automatykę zestawu sterującego.

Pobierz instrukcję


Dane techniczne szafy hydraulicznej iZZiFAST:

Cecha produktu iZZiFAST
materiał wykonania stal nierdzewna
wysokość 1880 mm(bez nóżek)
długość 600 mm
głębokość 600 mm
masa 92 kg
pompa obiegowa WILO STG-8
pompa recyrkulacyjna WILO STAR Z lub zamienna
zawór bezpieczeństwa c.o. 3bar
zawór bezpieczeństwa c.w.u. 6bar
naczynie przeponowe c.o. 12dm³
naczynie przeponowe c.w.u. 12dm³
grzałka przepływowa 4 do 12 kW
manometr c.w.u. TAK
manometr c.o. TAK
filtr wody sieciowej TAK
zawory napełniające CO TAK
zintegrowane napełnianie instalacji CO TAK
filtr co z magnetytem TAK
zawór zwrotny na dopływie CWU TAK
zabezpieczenie PC przeciw zamarznięciu TAK
materiał wykonania zbiornika stal nierdzewna 316L
pojemność 190 dm³
materiał wykonania wężownicy stal nierdzewna 316L
system grzewczy 1 cal
c.w.u. 3/4 cal
cyrkulacja 3/4 cal
parametry pracy 3/380-415/50 Ø/V/Hz
zalecana wielkość wyłącznika nadprądowego 25 A
zalecany przekrój przewodu zasilającego 5x2,5 mm²
zalecany przekrój przewodu sterującego 2x0,75 mm²

Schemat podłączenia szafy hydraulicznej iZZiFAST do instalacji CO i CWU:

Szafa hydrauliczna iZZiFAST - schemat podłączenia instalacji CO i CWU


BuderusJednostka zewnętrzna
Pompa ciepła Buderus Logatherm WLW196i AR

Logatherm WLW196i AR to najwyższej klasy pompy ciepła powietrze-woda o niezwykle nowoczesnym wyglądzie. Wykorzystują one powietrze do zapewnienia długotrwałego komfortu w zakresie ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jeden system do wszystkich zastosowań
Niezależnie od tego czy budujesz nowy dom, modernizujesz stary, czy tylko wymieniasz tradycyjną instalację grzewczą – nasza nowa wielofunkcyjna pompa ciepła Logatherm WLW196i AR nadaje się do domów jednorodzinnych i niewielkich budynków wielorodzinnych, a także budowy nowych i rozbudowy istniejących systemów grzewczych. Wyższa wartość współczynnika efektywności cieplnej COP > 4,0 przy A2/W35 sprawia, że jest to bardzo oszczędne rozwiązanie.

W pełni automatyczne ogrzewanie i chłodzenie
Pompa Logatherm WLW196i AR pobiera energię grzewczą z powietrza i nawet przy temperaturze do - 20°C jest w stanie pokryć całe zapotrzebowanie na ciepło w sposób wydajny i przyjazny dla środowiska. Równocześnie pompa ciepła typu powietrze- woda w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym jest także standardowo przygotowana do aktywnego chłodzenia.

Jednostka zewnętrzna - pompa ciepla Buderus Logatherm WLW196i AR

Nowoczesny system sterowania
Buderus dba o to, abyś pozostawał na bieżąco z najnowszymi nowinkami nie tylko w zakresie technologii stosowanej w pompach ciepła typu powietrze-woda, ale również w zakresie sterowania, obsługi i monitorowania Twojego urządzenia. Sprawdzony system sterowania Logamatic EMS Plus i moduł programowania Logamatic HMC300 są w wyposażeniu urządzenia, dzięki czemu nowa pompa ciepła ma możliwość współpracy z internetem. Umożliwia to obsługę systemu przy użyciu smartfona lub tabletu.

Pompy ciepła Samsung z serii EHS Mono wykorzystują technologię inwerterową, która dostosowuje wydajność do aktualnego zapotrzebowania, co czyni jedną z najbardziej energooszczędnych pomp na rynku. Pompa EHS oferuje aż 90% mocy nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C oraz sprawne odszranianie nawet przy -20°C na zewnątrz! To wszystko przy bardzo kompaktowych rozmiarach i wadze. 


Zalety jednostek zewnętrznych Buderus Logatherm:Jednostka zewnętrzna - pompa ciepla Samsung EHS Mono - 40% mniejsza od konkurencji

 • Materiał EPP pod obudową z blachy stalowej modułu zewnętrznego, który jest znacznie lżejszy, cichszy i łatwiejszy w montażu niż model konwencjonalny (brak konieczności wykonywania specjalnego fundamentu pod pompę ciepła)
 • Wentylator o zmiennej prędkości, który dostosowuje się do bieżącego zapotrzebowania na moc grzewczą.
 • Skrzynka przyłączeniowa elektryczna zapewnia łatwy dostęp do modułu zewnętrznego i wewnętrznego, prosty montaż i konserwację.
 • Wysokowydajna modulowana sprężarka z technologią falownika, która nieustannie dopasowuje prędkość sprężarki do aktualnego zapotrzebowania.
 • Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiej efektywności pracy COP>4,0 co oznacza, że pompa ciepła pracuje ze sprawnością większa niż 400% przy temperaturze powietrza 2°C.
 • Funkcja grzania i chłodzenia zapewnia komfort cieplny latem i zimą.
 • Łatwa obsługa, dzięki nowoczesnemu regulatorowi HMC300, z możliwością zastosowania regulatora pokojowego na każdy obieg grzewczy.
 • Zdalne sterowanie pompą ciepła przy wykorzystaniu wbudowanego modułu internetowego.

Bardzo wysoka klasa efektywności A++
Nowy system pompy ciepła jest dostępny w wersjach z mocą wyjściową 6, 8, 11 i 14 kW przy A2/W35. W zależności od wymaganego zapotrzebowania pompa ciepła Logatherm WLW196i AR jest odpowiednia dla budynków jednorodzinnych lub mniejszych budynków wielorodzinnych.

Najnowsza technologia
Moduł zewnętrzny ma możliwość modulacji. Falownik – oparty na technologii zmiennej prędkości – dostosowuje w sposób ciągły moc pompy ciepła do zapotrzebowania instalacji grzewczej. Zapewnia dzięki temu dużą wygodę w połączeniu z wyjątkowo ekonomiczną pracą.

Lekki i kompaktowy
Dzięki nowej kompaktowej konstrukcji ze specjalnego tworzywa EPP (pianki zbudowanej z cząstek na bazie polipropylenu nadającego się do recyklingu), moduł zewnętrzny
pompy ciepła Logatherm WLW196i AR jest znacznie lżejszy niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych. Ułatwia to zarówno transport, jak i montaż.

Wygodna obsługa
W celu łatwiejszej obsługi i diagnostyki pompy ciepła, wyposażono ją w sprawdzony system regulacyjny Logamatic EMS Plus i panel obsługi Logamatic HMC300. Wyświetlacz LCD i czytelne menu sprawiają, że obsługa pompy typu powietrze-woda jest niezwykle łatwa.

Zintegrowane złącze internetowe
Internet znajduje coraz szersze zastosowanie również w branży grzewczej. Dzięki innowacyjnej technologii Buderus coraz liczniejszą grupę produktów z oferty można wygodnie obsługiwać online, korzystając ze smartfona lub tabletu. Umożliwia to optymalne sterowanie i monitorowanie instalacji grzewczej.


Specyfikacja jednostki zewnętrznej Buderus Logatherm:

Nazwa modelu WLW196i-6 AR WLW196i-8 AR
Klasa efektywności energetycznej A++
Moc grzewcza (A2/W35) 7,6 kW 10,7 kW
Maksymalna temp. zasilania 62°C
Zasilanie elektryczne 230 V
Ciśnienie akustyczne w odległości 1 m 35 dB(A) 36 dB(A)
Wysokość 1380 mm
Szerokość 930 mm
Głębokość 440 mm
Masa 107 kg 114 kg
Fluorowane gazy cieplarniane Zawiera
Typ czynnika chłodniczego R410A
Pojemność czynnika chłodniczego 1,75 kg 2,35 kg
Współczynnik GWP czynnika chłodniczego  2088 kgCO2eq
Ekwiwalent CO² 3.654 tCO2eq

4.907 

tCO2eq

Nazwa modelu WLW196i-11 AR

WLW196i-14 

AR

Klasa efektywności energetycznej A++
Moc grzewcza (A2/W35) 13,1 kW 16 kW
Maksymalna temp. zasilania 62°C
Zasilanie elektryczne 230 V
Ciśnienie akustyczne w odległości 1 m 40 dB(A)

40 dB(A)

Wysokość 1380 mm
Szerokość 930 mm
Głębokość 440 mm
Masa 182 kg 193 kg
Fluorowane gazy cieplarniane Zawiera
Typ czynnika chłodniczego R410A
Pojemność czynnika chłodniczego 3,3 kg 4 kg
Współczynnik GWP czynnika chłodniczego  2088 kgCO2eq
Ekwiwalent CO² 6.89 tCO2eq 8,35 tCO2eq

Do uruchomienia jednostki zewnętrznej wymagana jest autoryzacja producenta.

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian technicznych i kolorystycznych opisywanych produktów.