Projekty wentylacji mechanicznej i OZC

Indywidualnie przygotowany projekt rekuperacji do domu jednorodzinnego

Zamów profesjonalny projekt instalacji wentylacji mechanicznej do domu jednorodzinnego, który zawiera: opis techniczny, bilans powietrza, rysunki techniczne rozprowadzania instalacji, umiejscowienia elementów systemu i rekuperatora oraz odnośniki do informacji o zastosowanych materiałach wentylacyjnych. Dołączona do projektu aktywna wycena umożliwia zamówienie wszystkich elementów systemu za pomocą jednego kliknięcia (również zaprojektowanych indywidualnie skrzynek rozdzielaczowych).

Schemat zamawiania projektu wentylacji mechanicznej i wyceny systemu PE-FLEX

Wybierz powierzchnię domu i dodaj projekt do wyceny

Zamów i opłać projekt a następnie wyślij na adres projekty@peflex.pl niezbędną dokumentację

Poczekaj na kontakt naszego projektanta

Prześlij ewentualne uwagi do otrzymanego wstępnego projektu

Odbierz po ustalonym terminie projekt i wycenę ze swojego Adresu mailowej

Co zawiera projekt rekuperacji?

Bilans powietrza

Dokładny i czytelny projekt

Rysunek techniczny do montażu

Prowadzenie i średnica kanałów wentylacyjnych

Umiejscowienie rekuperatora

Umiejscowienie czerpni i wyrzutni

Dobraną centralę wentylacyjną

Uzgodnienia z konsultacji z klientem

Dokładne zestawienie materiałowe

Aktywną wycenę

Link do uzupełnionego koszyka na cennik24.pl

Wsparcie na każdym etapie projektu i realizacji

Indywidualnie zaprojektowane skrzynki rozdzielcze w programie BOXMAKER

Bilans powietrza

Punktem wyjścia każdego projektu jest bilans powietrza, który tereminuje ilość kanałów i moc urządzeń, zapewniając wykorzystanie pełnego potencjału rekuperacji.

Doświadczony projektant PE-FLEX oblicza bilans powietrza opierając się na stosowanych w Polsce normach, weryfikując je według wskaźnika krotności, dla zapewnienia odpowiedniego poziomu powietrza nawet przy zmieniających się okolicznościach np. większej ilosci osób w domu lub powiększaniu rodziny.

Prawidłowo obliczony bilans zapewnia równowagę nawiewanego i wywiewanego powietrza, co stabilizuje pracę rekuperatora, utrzymując minimalne zużycie energii.

Eksperci PE-FLEX

Zatrudniamy 12 wykwalifikowanych projektantów, których łączne doświadczenie przekracza 80 lat. Projektujemy od ponad 11 lat, opierając się o polskie normy prawa budowlanego.

Uzgodnienie projektu

Każdy projekt indywidualnie omawiamy z inwestorem, uwzględniając uwarunkowania technologiczne oraz życzenia inwestora. Zapewniamy wsparcie w trakcie i po przygotowaniu projektu.

Projekt za darmo

Wraz z projektem otrzymasz od nas kupon rabatowy na produkty PE-FLEX o wartości zakupionego projektu!. Możesz go zrealizować dokonując zakupów w oparciu o przygotowaną szczegółową wycenę.

Dokładna wycena

Zamawiając projekt otrzymujesz aktywną i kompletną wycenę, która umożliwia dokonanie zakupu za pomocą jednego kliknięcia. Dotyczy to również indywidualnie zaprojektowanych skrzynek.

Kiedy zamówić projekt rekuperacji?

Projekt instalacji wentylacji mechanicznej jest istotnym elementem planowania budowy domu. Im wcześniej przygotowany, tym łatwiej zaplanować najbardziej optymalne rozprowadzenie instalacji i rozmieszczenie urządzeń.

Korzyści z przygotowania projektu na wstępnym etapie:

możliwość najefektywniejszego poprowadzenia kanałów

optymalne umieszczenie rekuperatora

uniknięcie kolizji z innymi instalacjami

oszczędność kosztów, gdyż na etapie projektu można już zaplanować np. przejścia przez strop

oszczędność czasu i nerwów

uniknięcie niepotrzebnych kompromisów

zmiana lub poprawa projektu budowlanego budynku

Dla kogo projektujemy?

Inwestorów

Zapewniamy profesjonalny projekt oraz wsparcie na każdym etapie przygotowania projektu oraz montażu samej instalacji.

Instalatorów

Współpracujemy z najlepszymi firmami instalatorskimi w Polsce, przygotowując dla nich projekty oraz weryfikując funkcjonowanie instalacji.

Architektów

Wykonujemy projekty instalacji dla biur architektonicznych, co zapewnia najlepsze wykorzystanie potencjału systemu rekuperacji.

Firm budowlanych

Obsługujemy deweloperów oraz firmy budowlane zapewniając dobór najbardziej efektywnych rozwiązań.

Najczęściej zadawane pytania

Jakiej wielkości otwory potrzebne są pod anemostaty i pion?

Dla średnicy anemostatów fi 125, najbardziej powszechne jest wykonanie przepustów przy pomocy rury kanalizacyjnej fi 160. Jeśli wiercimy w już istniejącym stropie najlepiej użyć koronki do wiertnicy w rozmiarze 132mm. Przepust pod pion to najczęściej otwór wielkości fi 260.

Jakiej wielkości otwory potrzebne są pod anemostaty i pion?

Dla czerpni otwór powinien wynosić o 6 cm więcej, niż średnica obliczona przez projektanta. Powstałą szczelinę dookoła przejścia przez ściany należy dokładnie wypełnić pianką montażową.

W jakiej odległości od ścian i okien montować anemostaty?

Odległość anemostatów od przegród budowlanych i okien wynosi 0.6-1.0 m.

Czy rozmieszczenie mebli ma znaczenie dla przygotowywanego projektu?

W projekcie uwzględniamy umiejscowienie mebli, a zwłaszcza wysokich szaf, kanap i łóżek oraz zabudowy kuchennej. Dlatego warto zadbać o przesłanie nam chociaż wstępnego rozstawienia mebli w pomieszczeniach.

Jakie dokumenty potrzebne są do wykonania projektu?

W celu opracowania projektu prosimy o przesłanie: rzutów kondygnacji, przekrojów budynku, rozmieszczenia mebli oraz dokładnie wypełnionego formularza z pytaniami do projektu. Formularz wysyłany jest mailowo, jako załącznik potwierdzenia zamówienia oraz dostępny jest do pobrania w załącznikach tej strony.

Gdzie wysłać dokumenty?

Dokumenty prosimy wysłać na adres projekt@peflex.pl

Jak długo trwa wykonanie projektu?

Czas wykonania projektu zależy od wybranego typu projektu i określony jest na karcie danego projektu. Należy pamiętać, że czas ten liczony jest od wysłania kompletu dokumentów oraz opłaty za zamówienie.

Jaki jest czas realizacji zamówienia materiałów?

W większości przypadków czas realizacji i przygotowania zamówienia do wysyłki wynosi 24 h.

Czy rekuperator na poddaszu to dobry pomysł?

Najlepiej jest unikać takiej lokalizacji rekuperatora ze względu na różnice temperatur występujące na nieogrzewanym poddaszu. Decydując się jednak na takie rozwiązanie należy pamiętać o dokładnym dodatkowym zaizolowaniu przewodów jak i o zapewnieniu rekuperatorowi temperatury nie niższej niż 5°C. Najlepiej jest jeśli temperatura wokół rekuperatora jest jak najbardziej zbliżona do pokojowej.

Jak zrealizować wentylację kotłowni?

Kotłownię wyposażoną w kocioł na paliwo stałe wentylujemy za pomocą wentylacji grawitacyjnej. W przypadku kotłów gazowych typu C, czyli z zamkniętą komorą spalania, pomieszczenie powinno mieć wentylację mechaniczną zrównoważoną. Na instalacji gazu powinien znajdować się również zawór elektromagnetyczny. W kotłowni gazowej można również zastosować grawitację i wykonać szczelne drzwi. Jest to rozwiązanie najbardziej powszechne.
W przypadku pomp ciepła, kotłów elektrycznych lub innych źródeł ciepła energii odnawialnej można zastosować wentylację mechaniczną.
Jeśli kotłownia jest zlokalizowana w części garażowej niezależnie od zamontowanego kotła proponujemy zostawić wentylację grawitacyjną z uwagi na niższą temperaturę w pomieszczeniu, a co za tym idzie potencjalnie zmniejszony odzysk ciepła.

Czy okap kuchenny można podpiąć pod rekuperator?

Nie zaleca się podpinania okapu kuchennego do rekuperatora. Instalacja ta powinna zostać wykonana indywidualnie i zabezpieczona klapą zwrotną.

Załączniki

Regulamin promocji "Projekt za 0 zł"

Formularz z pytaniami do projektu (PDF)

Projekt z pieczęcią do Urzędu

Projekt instalacji 300m2 -2-a rekuperatory

Projekt instalacji 150m2

Projekt instalacji 120m2

Produkty w kategorii: Projekty wentylacji mechanicznej i OZC